nasze usługi
Instalacje sanitarne wewnętrzneSieci sanitarne zewnętrzneRekuperacjaWentylacjaRoboty ziemneKotłownie gazowe i olejoweKlimatyzacja i chłodnictwoUzdatnianie wodyOczyszczalnie ściekówKolektory słonecznePompy ciepłaGruntowe wymienniki ciepłaPrzeglądy instalacji gazowychSerwis urządzeńUsługi koparko-ładowarkąWiercenie w betonieDoradztwo techniczneUzdatnianie wody
Twarda woda powoduje powstawanie uciążliwych osadów na urządzeniach oraz niszczenie instalacji grzewczych, armatury łazienkowej i urządzeń AGD oraz bezpośrednio przyczynia się do wzrostu kosztów ich eksploatacji nawet do 20%. Stacje uzdatniania wody charakteryzują się tym, iż nie zajmują wiele miejsca oraz pracują w trybie bezobsługowym, z wyjątkiem okresowego uzupełniania pojemnika z solą w tabletkach.
Dzięki zastosowaniu stacji uzdatniania wytwarzanej przez nie wody miękkiej występuje wiele korzyści min:
- zmniejszenie zużycia (do 60%) chemicznych środków czyszczących (proszki, mydła);
- ochrona baterii, wanien, sanitariatów, kabin prysznicowych, itp. przed osadem;
- ochrona urządzeń AGD przed zniszczeniem i wzrostem poboru energii;
- ochrona urządzeń grzewczych i instalacji przed kamieniem kotłowym;
- zabezpieczenie przed pękaniem rur;
- zapewnienie właściwego przepływu w instalacji;
- redukcja kosztów ogrzewania;
- brak osadów na umytych naczyniach;
- lepsza jakość wypranej odzieży;
- ochrona skóry przed detergentami i wysuszeniem.
Działanie stacji uzdatniania wody polega na tym, iż woda przepływając przez złoże jonowymienne, umieszczone w butli ciśnieniowej, oddaje jony wapnia i magnezu odpowiedzialne za twardość wody. Proces ten odbywa się bez dostarczania jakiejkolwiek energii elektrycznej i bez udziału środków chemicznych. Złoże w procesie zmiękczania wody stopniowo „okleja się” kamieniem i w ten sposób traci (nietrwale) zdolność dalszego uzdatniania wody. Urządzenie elektroniczne mierzące ilość wyprodukowanej wody miękkiej, przekazuje sygnał modułowi sterującemu do rozpoczęcia procesu regeneracji złoża, który polega na usunięciu kamienia ze złoża do kanalizacji z pomocą roztworu soli kamiennej (NaCl ). Wszystkie cykle regeneracji odbywają się bezobsługowo i zwykle w nocy.
W przypadku (wyjątkowym) poboru wody w trakcie regeneracji złoża, dostarczana jest woda nieuzdatniona. Proces regeneracji trwa około 2 godzin. W tym czasie urządzenie pobiera energię elektryczną około 0,007 kWh.
Nasza firma proponuje pełna gamę produktów światowych producentów w dziedzinie uzdatniania wody takich firm jak BWT, EPURO. Oferujemy stacje filtrujące wraz z możliwością okresowych przeglądów wykonywania regeneracji urządzeń. Zapraszamy do współpracy.